ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ ТНМУ ЗАСОБАМИ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ
Abstract
У роботі досліджено історію становлення музеїв ТНМУ, проаналізувано сучасну діяльність та виявити тенденції розвитку освітньо-педагогічної, наукової та просвітницької діяльностей історичних і навчальних музеїв університету, а також висвітлити багатогранність музейної спадщини закладу вищої освіти.
Проведені дослідження допоможуть вирішити актуальні завдання музейної педагогіки, створивши у відвідувачів музею освітні можливості, що в майбутньому сприятимуть заохоченню учнів і студентів до вивчення природних об'єктів та їх взаємозв'язків. Автором запропонована тематика презентацій музейних експозицій, дискусійні платформи, онлайн-екскурсії, що сприяютимуть розширенню можливостей в організації освітньо-педагогічної, наукової тапросвітницької діяльності як історичних, так і навчальних музеїв ТНМУ.
Проведена дослідницька робота встановила основні принципи взаємодії викладача та аудиторії при проведенні практичних занять у навчальних музеях, дала можливість донести до аудиторії історію та традиції навчального закладу впродовж багаторічного його функціонування, розкрити долі та справивипускників ТНМУ, показати досягнення вчених і їх творчий шлях, виокремити наукову роботу та суспільну діяльність студентів, а також викликати гордість за свій навчальний заклад. Автор проаналізувала роль навчальних і історичних музеїв ТНМУ у розвитку та формуванні стратегії розвитку університету, що сприятиме розвитку та підвищенню навчального, науково-дослідницького та інформайційно-аналітичного рівня знань студентів