ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ У ВІДДІЛЕННІ ГЕМОДІАЛІЗУ
Abstract
Визначено основні обов’язки та професійні дії медичної сестри відділення гемодіалізу.
Наведено особливості роботи медичної сестри у відділенні гемодіалізу та визначено основні дії медичної сестри при догляді за пацієнтами хворими на хронічну хворобу нирок, ускладнену анеміями та порушенням нутритивного статусу, які отримують лікування програмним гемодіалізом
Встановлено, що велику частку захворювань , які призводять до розвитку ХХН та переведення на замісну ниркову терапію, складають захворювання нирок, які переходять у хронічну форму, 2-ге за частотою захворювання , що
призводить до розвитку ХХН є цукровий діабет, 3-є – артеріальна гіпертензія.
Найчастіше до ХХН призводив хронічний гломерулонефрит (51%).
За тривалістю застосування програмного гемодіалізу , серед досліджуваних пацієнтів, переважали пацієнти які застосовують гемодіаліз не більше 3х років, їх кількість становила 43% .
Найбільш поширеним ускладненням у пацієнтів на гемодіалізі є анемія.
Проаналізувавши лабораторні дані пацієнтів було визначено , що із 70 пацієнтів у 52 пацієнтів діагностовано анемію. Найбільшу частку (83%) становили пацієнти віком старші 40 років . У 90% пацієнтів - анемія легкого або середнього ступеня важкості.
Оцінивши нутритивний статус досліджуваних пацієнтів було визначено що у 8,6% пацієнтів відзначався – дефіцит маси тіла, у 28,6% – надмірна маса тіла, у 10% – ожиріння I ступеня, у 1,4% – ожиріння II ступеня, у 2,8% – ожиріння III ступеня, і у 48,6% людей спостерігається нормальна вага тіла.