Вплив гендерних відмінностей та коморбідних станів на клінічні прояви, лікування і прогноз при гострому коронарному синдромі
Abstract
Дисертаційна робота присвячена аналізу гендерних відмінностей у клінічній презентації, лікуванні та довготривалому прогнозі пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Особливу увагу в даному дослідженні приділено виявленню факторів, що несприятливо впливають на прогноз пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) окремо для кожної статі. Передбачається, що це сприятиме ідентифікації груп підвищеного ризику щодо повторних несприятливих серцево-судинних подій для кращого менеджменту та моніторингу.
Встановлено, що такий поширений фактор ризику ішемічної хвороби серця, як дисліпідемія, має значно більш виражений вплив на прогноз у пацієнтів жіночої статі ніж чоловічої. У даній дисертаційній роботі проаналізовано вплив затримок у госпіталізації на прогноз пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Виявлено, що час від початку симптомів до госпіталізації >12 годин є достовірним фактором несприятливого прогнозу у жінок, та не статистично значущого впиву на прогноз у чоловіків.