МЕДСЕСТРИНСЬКИЙ ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ З РІЗНИМИ РІВНЯМИ ТРИВОЖНОСТІ ЗА УМОВИ ДІЇ СТРЕСОВОГО ЧИННИКА
Abstract
Досліджувалися клініко-антропометричні дані та частота ускладнень у хворих на цукровий діабет 2 типу з різними рівнями тривожності за умови дії стресового чинника для оптимізації ефективності медсестринського догляду.
Об’єкт дослідження – клініко-антропометричні фактори у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу (ЦД2) з різними рівнями тривожності залежно від дії стресового чинника.
В результаті дослідження встановлено, що у хворих на ЦД2 переважає помірний рівень ситуативної й особистісної тривожності. У хворих на ЦД2 рівень тривожності пов'язаний з індексом маси тіла та ускладненнями діабету, зокрема, у пацієнтів з високим рівнем тривожності виявляється найвищий індекс маси тіла й найбільша частота ускладнень. У хворих на ЦД2 в умовах дії стресового чинника показники глюкози вірогідно вищі при помірному (на 10,5 %) і високому (на 12,6 %) рівнях тривожності, стосовно таких даних у пацієнтів з діабетом без дії стресу. При ЦД2 переважає деяка незадоволеність життям, тоді як поєднання діабету й стресу характеризується у 40 % деякою незадоволеністю та у 36,0 % - незадоволеністю життям.
Проаналізувавши результати дослідження чітко встановлено, що медична сестра відграє важливу роль в забезпеченні ефективності лікування хворих на ЦД2 шляхом персоналізованого підходу до пацієнта.
Враховуючи високу частоту розповсюдженості цукрового діабету 2 типу у хворих з високим рівнем тривожності, рекомендується проводити скринінг на визначення рівня тривожності у хворих на діабет.