СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЖОВЧНОГО МІХУРА В НОРМІ ТА ЇХНІ ЗМІНИ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ХОЛЕЦИСТИТІ: ВІКОВІ ТА СТАТЕВІ АСПЕКТИ
Короткий опис(реферат)
Дисертація присвячена встановленню вікових та статевих особливостей морфофункціональної будови стінки неураженого жовчного міхура та архітектоніки його судинного русла в експериментальних тварин і людей, а також закономірностям структурних змін при хронічному холециститі. Встановлено, що процес старіння супроводжується атрофічними процесами у слизовій та склеротичними змінами у м’язовій оболонках, погіршенням кровопостачання стінки жовчного міхура. Виявлено, що названі процеси домінують у самок морських свинок та осіб жіночої статі. З’ясовано, що з віком у слизовій оболонці неураженого жовчного міхура диспропорційно зростає кількість плазматичних клітин з основними класами імуноглобулінів (IgIg A, M, G) і зменшується концентрація секреторного IgA (SIgA). Ступінь вікових змін місцевих імунних реакцій у жовчному міхурі переважає у жінок. Хронічний калькульозний холецистит супроводжується вираженими атрофічними, склеротичними, інфільтративними процесами, судинними розладами та імуноморфологічними змінами в стінці жовчного міхура, які залежать від віку та статі.
Запропоновано нові морфометричні та імуногістохімічні дані для діагностики патології жовчного міхура, які об’єктивно оцінюють ступінь його ураження.
Колекції
- Автореферати дисертацій [216]