РОЛЬ ОКСИДАТИВНИХ ПРОЦЕСІВ У МЕХАНІЗМАХ РОЗВИТКУ ХРОНІЧНОГО ЕНТЕРОКОЛІТУ НА ФОНІ СТРЕПТОЗОТОЦИНОВОГО ДІАБЕТУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Короткий опис(реферат)
Дисертація присвячена з’ясуванню закономірностей оксидативних процесів і встановленню їх ролі у механізмах розвитку патологічного процесу при хронічному ентероколіті на фоні стрептозотоцинового діабету у щурів.
Встановлено, що за умови хронічного ентероколіту на фоні стрептозотоцинового діабету активуються оксидативні процеси в тканинах тонкої кишки та знижується активність супероксиддисмутази і каталази, що відображається і в крові досліджуваних тварин.
Хронічний ентероколіт на фоні стрептозотоцинового діабету у щурів супроводжується зсувом лейкоцитарної формули вліво і розвитком ендогенної інтоксикації, метаболічним результатом якої є посилення клітинної деструкції. Інтенсифікація процесів окиснювальної деструкції супроводжується змінами ензиматичної активності показників енергозабезпечення, що призводить до деструктивного ушкодження клітин тонкої кишки та зростання відсотка лейкоцитів з ознаками раннього і пізнього апоптозу. До факторів, які ініціюють апоптичну загибель у щурів з хронічним ентероколітом на тлі стрептозотоцинового діабету, відносять активні форми оксигену й фактор некрозу пухлин, проте сильніший зв’язок встановлено з активними формами оксигену. Отримані зміни підтверджені морфологічно.