Біохімічні маркери та цитокінова регуляція при лактаційних маститах
Abstract
Дисертація присвячена дослідженню біохімічних маркерів, особливостей цитокінової регуляції в периферичній крові та грудному молоці жінок з лактостазом і лактаційним маститом.
Встановлено, що запальний процес у молочній залозі супроводжується підвищеним продукуванням біохімічних маркерів: церулоплазміну, гаптоглобіну, С-реактивного протеїну, прокальцитоніну. Виявлено порушення гуморальної ланки
імунітету, що характеризується вірогідним збільшенням вмісту імуноглобулінів класів А, G, циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові, а також IgА, IgG, sIgА та лактоферину в грудному молоці жінок з лактостазом і лактаційним маститом. Отримані результати свідчать про підвищення рівнів ІL-1β, ІL-8, ІL-10 в сироватці крові та ІL-1β, ІL-8 у грудному молоці жінок з лактостазом. При лактаційному маститі виявлено високий вміст ІL-1β, ІL-8 у сироватці крові та локальне посилення продукування ІL-1β, ІL-8, ІL-10.
Лактаційний мастит супроводжується поглибленням ендогенної інтоксикації, яка проявляється вірогідними змінами показників лейкоцитарних маркерів – індексу ядерного зсуву, лейкоцитарного індексу інтоксикації. Встановлено зниження рівня популяції Т-лімфоцитів СD3+, СD4+, збільшення кількості СD8+, CD19+-лімфоцитів при запальному процесі в молочній залозі. Розвиток лактаційного маститу характеризується зменшенням вмісту СD4+-лімфоцитів, NK-клітин CD56+, зниженням імунорегуляторного індексу відносно аналогічних показників при лактостазі.