Мультимодальні принципи надання допомоги хворим з опіками: профілактика, діагностика, лікування (експериментально-клінічне дослідження)
Abstract
Дисертаційна робота носить експериментально-клінічний характер і присвячена покращенню результатів надання допомоги хворим з опіками шляхом профілактики прогресування опікового ушкодження, удосконалення діагностичних критеріїв, розробки комплексних принципів лікування з використанням багатовекторних антимікробних засобів, новітніх ранових покриттів, оригінальних фізіотерапевтичних, хірургічних методів. Розроблено слабкоадгезивний композитний полімерний матеріал на основі полі-(2-гідроксіетилметакрилат)у, модифікований пороутворювачем з додаванням антимікробних засобів, які поступово вивільняються у вогнище ушкодження, забезпечуючи належну терапевтичну концентрацію протягом тривалого періоду. Результати мікробіологічних досліджень дозволили встановити переваги запропонованих полімерних матеріалів, синтезованих з додаванням декаметоксину, які негативно діяли не лише на планктонні, але й плівкові форми мікроорганізмів. Проведені досліди на тваринах підтвердили відсутність системного токсичного впливу розробленого матеріалу на організм та належний рівень біосумісності до оточуючих тканин при імплантації.
Доведено, що величина показника генерації мікроструму без зовнішніх джерел живлення в міжелектродному просторі замкнутого кола циркуляції енергії залежить не тільки від електрохімічної природи електродів, але й від штаму мікроорганізмів під ними. Враховуючи струмопровідні властивості розробленого композитного полімерного матеріалу за результатами мікробіологічного дослідження підтверджено доцільність використання цього матеріалу в умовах дії струму низької інтенсивності без зовнішніх джерел живлення. Експериментально підтверджено безпечність та біологічну сумісність матеріалу, виготовленого з очеревини свині у порівнянні з іншими матеріалами природнього походження. За результатами мікробіологічного дослідження в дослідах «in vitro» підтверджено високу антимікробну активність багатокомпонентної сорбційної нанокомпозиції на основі силіксу, поліметилсилоксану, декаметоксину, метронідазолу не лише на музейні штами мікроорганізмів, але й на ізоляти, виділені у хворих з опіками. В дослідах на тваринах з опіками встановлено позитивний вплив від ін’єкційного використання аутологічної плазми, збагаченої тромбоцитами, на терміни відновлення цілісності шкіри та прискорення темпів ерадикації збудників ранової інфекції. Розроблено в експерименті технологію відновлення цілісності шкіри після опіків у щурів шляхом мікроаутодермотрансплантації.
Обґрунтовано доцільність та ефективність парентерального використання імуномодулятора мурамілпептидного ряду для корекції системних порушень в організмі пацієнтів на тлі опікової хвороби з наступною нормалізацією функціонування різних ланок імунітету та відновленням резистентності організму в цілому. Встановлено інформативність існуючих показників крові та розрахованих на їх основі них шкал оцінки стану пацієнта з опіками. На тлі імплементованих нових принципів надання допомоги пацієнтам з опіками проведений статистичний аналіз та перегляд характеру змін гематологічних показників, інтегральних шкал у пацієнтів з опіками різного ступеня важкості в динаміці.
Collections
- Дисертації [165]