dc.description.abstract | Досліджувались: досвід країн Європейського Союзу у боротьбі з антимікробною резистентністю, роль та освіченість середнього медичного персоналу з питань профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, а також ефективність заходів профілактики.
Об'єкт дослідження: роль медичних сестер/братів у профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій в КНП «Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня» Первомайської міської ради.
Шляхом аналізу наукової літератури показано, що внутрішньолікарняні інфекції на сьогоднішній день становлять значну проблему, вирішення якої вимагає постійної уваги та вжиття належних заходів для їх профілактики та належного контролю. Зазначено, що особливо гостро дана проблема постає для військово-польової хірургії, адже війна із російським агресором часто призводить до руйнування інфраструктури, змін у доступі до медичної допомоги і погіршення асептики та антисептики. Відзначено, що внутрішньолікарняна інфекція має суттєвий вплив на безпеку пацієнтів, летальність і створює значний фінансовий та ресурсний тягар для систем охорони здоров'я. Підтверджено потребу медсестер у навчанні з питань профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, оскільки вони стикаються з новими викликами та ситуаціями у своїй практиці. З′ясовано, що погляд медсестер на проблему ВЛІ відображає їхню зосередженість на безпеці пацієнтів, важливість профілактичних заходів та необхідність постійного професійного розвитку для ефективної протидії цим загрозам.
У процесі дослідження виявлено за допомогою кластеризації методом k-середніх три групи країн з різними рівнями використання антимікробних препаратів, резистентності до антибіотиків, смертності від внутрішньолікарняних інфекцій та вакцинації. Сформульовано рекомендації для медсестер у кожному кластері, які спрямовані на підвищення уваги до профілактики інфекцій та оптимізацію використання антибіотиків, що сприяє зниженню антимікробної резистентності, а також покращенню якості надання медичних послуг. Доведено, що медичні сестри відіграють важливу роль у профілактиці та лікуванні внутрішньолікарняної інфекції, оскільки вони мають прямий контакт з пацієнтами і першими відчувають наслідки інфекційних загроз, а забезпечення ефективної профілактики внутрішньолікарняних інфекцій вимагає індивідуального підходу до розробки програм, участі лідерів у сфері охорони здоров'я та постійного навчання медичного персоналу.
Проаналізувавши результати дослідження, чітко встановлено потребу та зацікавленість медичного персоналу, зокрема медсестер, у підвищенні професійного рівня та участі у тренінгах з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій. Підкреслено необхідність системного підходу до підвищення їхніх знань та навичок у цій сфері: регулярні тренінги, фокус на практичних навичках, індивідуалізований підхід та залучення експертів визначають ключові стратегії для успішного вдосконалення професійних компетенцій медсестер. Рекомендації та висновки дослідження будуть використані для підвищення ефективності заходів профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, навчання та підвищення професійного рівня медичного персоналу, зокрема медсестер щодо важливості профілактики внутрішньолікарняних інфекцій. Даний підхід може допомогти зменшити поширення інфекцій та покращити якість медичної допомоги пацієнтам.
Для підвищення професійного рівня медсестер щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій розроблено та впроваджено практичні рекомендації та програму тренінгових занять, щоб забезпечити медсестрам необхідні знання та практичні навички для ефективної профілактики та контролю внутрішньолікарняних інфекцій. | uk |